sohbet odalari, chat odalari

Chat nedir? Niçin

yapılır? Bu soruların cevabını aslında hepimiz biliyoruz. Bizi dış dünyadan kısa bir süreliğine de olsa ayıran başka bir dünyanın var olması hepimiz için güzel bir vaziyet. Çalışsak da okusak da gündelik yaşamın monotonluğu yada hızlı temposu içerisinde kendimize çoğu süre vakit ayıramıyoruz. Kendiniz üzerinden düşünmek isterseniz vakaya bir de başka açıdan yaklaşalım.

Her gün sabah akşam işe gidip gelen ve bir tek yaşayan bir bireysiniz diyelim. Temponuz içerisinde değil birileriyle tanışmak görüşmek, derdinizi bile doğru düzgün anlatıp en azından düşünce alabileceğiniz kimsenin olmadığını düşünün. Bu durumda kişinin kendini gittikçe yalnızlaştırmaması açısından sohbet odalarinin var olması çoğu zaman kurtarıcı oluyor.

Sanal dünya

içinde biroldukça seçenek var. Hangisini kullanıp kullanmayacağınıza siz karar veriyorsunuz.Sohbetetmek insanoğlunun en büyük ihtiyaçlarından yalnızca bir tanesidir. Bu ihtiyacınızı gidermek için süre bulamamak artık çağdaş çağın getirdiği bir problem. Bu problemi çözmek ise teknoloji ile ilgilenenlerin işi haline geldi. Toplumsal medya enstrumanlarının da her geçen gün çeşitlendiği günümüzde hangisini seçip hangi yollarla söyleşi etmeye karar vermek birazcık akıl karıştırıcı olabilir.

Hepsini tercih etmek yerine tek bir kanal seçerek ona yönelmek, hem siteyi daha iyi tanımak için bununla beraber kalıcılık açısından daha iyi olabilir diye düşünmekteyim. Özellikle söyleşi odalarını yeğleyen bireylerin toplumsal medya enstrumanlarını kullananlardan farkı var. Görsellikten daha uzak bir halde sözel şekilde iletişime geçmek ferdin amacına sadık bulunduğunu gösteriyor. Her gün paylaşım veya informasyon yaparak bu yollarla biriyle tanışmak yerine, amacına uygun şekilde sadece söyleşi için oluşturulmuş siteye giriş yapması kişinin tek bir vakaya yönelmesini sağlıyor.

Sohbet Odalari

çoğu vakit izdivaca yönelik seçenekler de sunuyor. Bu yolla kısmetini bulmuş ve mutlu olmuş çok örnek var. Fakat her deneme başarılı olacak diye bir kaide yok. Amacı yalnız sohbet etmek olan kişilerin bu yola başvurarak kendini dış dünyadan kısa bir süreliğine de olsa koparabilmesi mutlaka kötü değil. Deneyenler bilir. Denemeyenlere de tavsiye edilir.

Facebook Twitter Google +